INSOL - technologia wzrostu


 

Zaawansowane technologicznie koncentraty nawozowe INSOL opracowane przez Instytut Nawozów Sztucznych znane są ze swej skuteczności od lat. Efektywność stosowania tych środków uzależniona jest od ich właściwego doboru. W celu doskonalenia oferty Instytut nawiązał współpracę z Zakładami Azotowymi PUŁAWY SA co zaowocowało opracowaniem nowej linii produktowej. Zmienione zostały nie tylko opakowania. Dopracowany został również skład i sposób stosowania koncentratów. By ułatwić rolnikom i sadownikom orientację w szerokiej ofercie produktowej wprowadzony został nowy system dolistnych koncentratów nawozowych INSOL, oparty na prostym podziale na linie oraz grupy.

 

Linie produktowe zróżnicowane są ze względu na przeznaczenie.

Kryterium podziału na grupy jest natomiast funkcjonalność.

  


PRZEZNACZENIE


 

   

LINIA ZIELONA - dla upraw rolniczych

[zboża, buraki cukrowe, rzepak, rośliny strączkowe, ziemniaki czy kukurydza]

Skład i proporcje mikroelementów dopasowane do indywidualnych potrzeb poszczególnych gatunków roślin rolniczych. 

       
   

LINIA POMARAŃCZOWA - dla upraw sadowniczych

[drzewa ziarnkowe, drzewa pestkowe, krzewy jagodowe, owoce miękkie]

Zawierać się w niej będą m.in. dwa preparaty wapniowe: INSOL Ca, zawierający azot oraz nawóz bezazotowy INSOL Wap. W skład tej linii wchodzi również nawóz do stosowania doglebowego INSOL pH - przeznaczony do zakwaszania podłoży.

       
   

LINIA NIEBIESKA - dla rolnictwa i sadownictwa

Głównie nawozy jednoskładnikowe, poza nawozami mikroelementowymi także preparat fosforowo - potasowy INSOL PK oraz nawóz fosforowy INSOL Fos. 

    


FUNKCJONALNOŚĆ


 

      PROTECT - zapobiega wystąpieniu niedoborów mikro- lub makroelementów 
      Nawozy dla roślin rolniczych i sadowniczych. Ich stosowanie zabezpiecza uprawy przed spadkiem jakości i ilości plonu spowodowanym chwilowym niedoborem składników pokarmowych. Zastosowanie biodegradowalnej formulacji AcINS i/lub chelatów EDTA zapewnia najszybsze wchłanianie mikroskładników oraz ich wbudowywanie w struktury roślin. W przypadku upraw wymagających dostarczenia znacznych ilości konkretnych składników (rzepak - bor, kukurydza - cynk) możliwe jest wzbogacenie nawozów grupy PROTECT nawozami z grupy CONTROL.
       
    CONTROL - eliminuje istniejące niedobory konkretnych mikro- oraz makroelementów
      Nawozy dla roślin rolniczych i sadowniczych. Biodegradowalna formulacja AcINS i/lub chelaty EDTA zapewniają najszybsze wchłanianie składników odżywczych w struktury roślin. Nawozy INSOL z grupy CONTROL mogą być stosowane łącznie z nawozami grupy PROTECT w uprawach o wysokim zapotrzebowaniu na konkretne składniki pokarmowe (rośliny sadownicze - bor i cynk, zboża - miedź i mangan).
       
    SOIL - przygotowuje podłoże pod uprawę szczególnie wymagających roślin
      Nawozy płynne, do stosowania doglebowego. Do tej grupy należy INSOL pH.

 


FORMUŁA NA PRZYSWAJALNOŚĆ


  

AcINS - bezpieczna stabilizacja składu mikroelementowego

Nowa formuła dla koncentratów nawozowych INSOL. Dzięki wykorzystaniu kwasów organicznych, usprawnia pobieranie oraz wykorzystanie mikroskładników pokarmowych przez rośliny. Dzięki AcINS zachowana jest stabilność roztworów INSOL w mieszaninach z większością środków ochrony roślin, siarczanem magnezu i mocznikiem. Nawóz jest w pełni rozpuszczalny w wodzie, nie wytrąca osadów, nie zatyka końcówek opryskiwaczy. FORMUŁA AcINS JEST BIODEGRADOWALNA, co oznacza, że jest bezpieczna dla środowiska, nie kumuluje się w nim.

 

EDTA - zapewniona przyswajalność mikroskładników

 

Chelaty mikroelementowe EDTA - roztwory mikroelementowe bardzo dobrze rozpuszczalne w wodzie, stabilne w szerokim zakresie pH oraz w mieszaninach z wieloma środkami ochrony roślin oraz innymi nawozami.